آشنایی با پارتیشن تکجداره - اریک پارتیشن - نصب انواع پارتیشن های تکجداره و دوجداره

آشنایی با پارتیشن تکجداره

آشنایی با پارتیشن تکجداره

به عنوان تعریف پارتیشن می توان گفت که آنها جداکننده هایی از فضا هستند . که برای ایجاد و حفظ حریم خصوصی افراد در مکان های مختل استفاده می شود و بدینوسیله فرد احساس آرامش بیشتری پیدا می کند  . امروزه پارتیشن های دوجداره و پارتیشن های تکجداره جایگزین های بسیار مناسب و به صرفه ای برای دیوارها هستند و می توان گفت این جایگزین ها کار را برای انسان بسیار راحت کرده اند و ما بوسیله پارتیشن می توانیم دکوراسیون های زیبا و مدرنی را برای محیط مورد نظرمان ایجاد کنیم .

یکی از مزایای پارتیشن ها این است که می توان آنها را در هر متراژ و هر مساحتی از فضا مورد استفاده قرار داد و بسته به ذوق و سلیقه خود از طرح های زیبا و متنوع استفاده کرد . با فضایی که با استفاده از پارتیشن تکجداره ایجاد می شود حریم شخصی فرد حفظ شده و فرد احساس آرامش بیشتری خواهد کرد .

پارتیشن های تکجداره با سبک های متنوع و نوین با رعایت معیار های استاندارد تولید شده اند که بسته به شرایط محیطی مانند میزان نور و صدا و… می توان هر کدام از آنها را به کار گرفت و علاوه بر آن باید بگویم که ارتفاع پارتیشن ها نیز بر اساس ارتفاع محیط های مختلف متنوع است .

استفاده از پارتیشن در اماکنی مانند اداره و … سبب حفظ حریم خصوصی افراد و کنترل میزان نور و صدا و افزایش کارایی محیط می شود .

پارتیشن تکجداره

پارتیشن تکجداره از تولید تا مصرف

پارتیشن های تک جداره انواع مختلف دارند که توسط متخصصان ماهر و کاربلد طراحی شده اند و هر کدام دارای ویژگی های منحصربفرد و جذابی هستند که انسان را در انتخاب حیران می سازد .

سازندگان پارتیشن تکجداره در ساختن این نوع پارتیشن ها از مواد مختلف و گوناگون با سطوح متفاوت کیفیت استفاده می کنند و در نهایت مشتری بر اساس میل و سلیقه خود پارتیشن مورد علاقه خود را انتخاب می کند . پارتیشن های تکجداره از لحاظ پیکربندی انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می توان به نوع ساده یا منحنی دار اشاره کرد ، که در نهایت یک پارتیشن بند ماهر با در نظر گرفتن شرایط محیطی و میزان مساحت فضا تشخیص می دهد که کدام نوع از پارتیشن ها برای محیط مورد نظر مناسب است .

می توان گفت اغلب پارتیشن ها را به گونه ای طراحی می کنند که فاقد هر گونه درز و … باشند و معیار های فنی استاندارد در ساخت آن رعایت شده باشد . پس باید بگویم به هر میزان که کیفیت پارتیشن ساخته شده بالاتر باشد و مطابقت بیشتری با معیار ههای استاندارد فنی داشته باشد ، استفاذه از آن را نیز بهینه تر می سازد .

پارتیشن

فواید انتخاب و کار با پارتیشن تکجداره

می دانیم هر چیزی برای خود فواید و معیبی دارد استفاده از پارتیشن هم دارای فواید و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم .در متن پایین برای شما در مورد مهم ترین مزایا و امتیازات استفاده از پارتیشن توضیحاتی خواهیم داد .

۱٫پارتیشن ها دارای محدوده وسیعی از طرح و رنگ های گوناگون هستند ؛ بنابراین می توان گفت زمانی که مشتری در حال انتخاب پارتیشن برای منزل ، شرکت و… خود می باشد این اختیار را دارد تا محصولی که مطایق میل و سلیقه اش می باشد را انتخاب کند .

۲٫مزیت دیگری که پارتیشن تکجداره دارد سهولت آن در طرح و نصبش است و استفاده از آن علاوه بر بهینه سازی فضا ؛ از اتلاف زمان نیز جلوگیری می کند .

۳ . پارتیشن های تکجداره سنگینی زیادی ندارند و به راحتی می توان آنها را پس از نصب مطابق میل و سلیقه خود جا به جا کرد .

  1. پارتیشن های تک جداره از لحاظ اقتصادی نیز نسبت به سایر محصولات بسیار مقرون به صرفه هستند و برای تهیه و نصب آنها هزینه زیادی صرف نخواهد شد .

۵ . در میزان فضای محیط صرفه جویی خواهد شد و نسبت به سایر پارتیشن ها مانند پارتیشن های دوجداره ، جای کمتری را اشغال خواهند کرد .

۶ . پارتیشن های تکجداره نیز انواع مختلفی دارند مانند پارتیشن تکجداره شیشه ای که میزان نور ورودی به محیط را افزایش می دهد .

۷ .در مکان هایی که صرفه جویی در متراژ محیط اهمیت زیادی دارد ؛ استفاده از پارتیشن های تکجداره از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بیشترین بهینه سازی در فضا را ایجاد می کند .

و اما در ادامه به چنر مورد از معایب پارتیشن های تکجداره خواهیم پرداخت .

مقاله پیشنهادی:دیوارپوش و استفاده از آن در دکوراسیون

             پارتیشن

عیوب پارتیشن های تکجداره

از مزایای پارتیشن که بگذریم ؛ می خواهیم به چندی از معایب آن اشاره کنیم .

۱ . پارتیشن تکجداره به دلیل قطر نسبتا کمی که دارد ؛ نمی تواند عایق خوبی در برابر گرما و سرما و… باشد .

۲ . همانطور که قبلا گفته بودیم پارتیشن های تکجداره بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی از آنها خاصیت آگوستیکی ندارند .

               پارتیشن تکجداره

پارتیشن تکجداره و کاربرد های آن

پارتیشن های تکجداره انتخاب مناسبی جهت تقسیم بندی اماکن اداری و شرکتی و … می توانند باشند .

البته برای تقسیم بندی فضای داخلی منازل و سایر اماکن تجاری متناسب با دکوراسیون مکان می توان از پارتیشن های تکجداره استفاده کرد .

همچنین از پارتیشن تکجداره می توان در کار های جزئی مانند جدا کردن راهروی ساختمان از سایر قسمت ها ؛ ایجاد حمام مستر در اتاق خواب ؛ تفکیک اتاق بازی از سایر قسمت خانه ؛ تفکیک دو اتاق از یکدیگر استفاده کرد .

به دلیل هزینه پایین پارتیشن تکجداره در بسیاری از منازل و ادارجات و … از این نوع پارتیشن استفاده می کنند .

پارتیشن تکجداره

نحوه تولید پارتیشن های تکجداره

پارتیشن های تکجداره از مصالح و مواد مختلفی مانند ام دی اف ، شیشه ، چوب و… ساخته می شوند . پارتیشن های تکجداره به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که از هر لحاظ حافظ حریم خصوصی افراد باشند . در واقع اینگونه پارتیشن ها به گونه ای طراحی می شوند که امکان  نصب قفل بر رویشان وجود داشته باشد و اگر فردی برای مدتی از حریم خصوصی خود استفاده نکرد ؛ خیالش از بابت امنیت اتاقش راحت باشد .

اگر چه در ابتدای مقاله گفته شد پارتیشن های تکجداره عایق مناسبی برای گرما و سرما و صدا و … نیستند اما باید بگویم  پارتیشن تکجداره که از جنس ام دی اف است به دلیل نارسایی که دارد و به دلیل مطمئن بودن از لحاظ حفظ حریم شخصی طرفدار زیادی پیدا کرده است .

راهنمای انتخاب پارتیشن مناسب

نوع پارتیشن تکجداره نیز مانند سایر پارتیشن ها باید باتوجه به شرایط محیطی و عوامل تاثیر گذار بر فضای محیط  مانند میزان نور ، صدا و… انتخاب شود تا در نهایت مشتری رضایت کامل را از انتخاب خود داشته باشد .

در انتخاب پارتیشن علاوه بر مواردی که گفته شد به عوامل دیگری مانند نوع دکوراسیون ، ارتفاع  تا سقف و … توجه می شود .  البته ابعاد پارتیشن را می توان مطابق با میل و سلیقه مشتریان تغییر داد .

پارتیشن

 

نویسنده: مدیر سایت
دسته: مقالات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
به اشتراک بگذارید: B D C V