سقف کاذب و تاثیر آن بر دکوراسیون-اریک پارتیشن- نصب انواع پارتیشن ها و سقف های کاذب

سقف کاذب و تاثیر آن بر دکوراسیون

سقف کاذب و تاثیر آن بر دکوراسیون

در تعریف سقف کاذب باید بگویم که به عنوان یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون داخلی در انواع اماکن مسکونی و ادارای محسوب می شود زیرا بیشترین دید را در فضایی که در آن سقف کاذب کار شده دارد . بنابراین در طراحی سقف کاذب از طرح های مختلف استفاده می شود و طرح های زیبا و دلنشینی خلق می گردد تا هر مشتری بر اساس ذوق و سلیقه خود می تواند آنچه را که برایش دلنشین است انتخاب کند.

در نصب سقف کاذب با توجه به فضای مورد نظر و شرایط محیطی نوع سقف کاذب انتخاب می شود. سقف کاذب از لحاظ ساختاری در زیر سقف اصلی قرار گرفته و سقف اصلی را می پوشاند. از این رو در پوشاندن ایرادات و کهنگی سقف نیز موثر است .

سقف کاذب

طراحی و تولید سقف کاذب

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت مد و دکوراسیون تغییرات چشمگیری در طراحی داخلی ساختمان ها بوسیله سقف کاذب ایجاد شده است که نمونه بارز آن به کار گیری انواع سقف های کاذب به تولید رسیده و ارائه شده در بازار هاست .

سقف کاذب به عنوان یک عنصر زینتی و عامل مهم در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد که امروزه طرفداران زیادی هم پیدا کرده است . در واقع سقف کاذب انفلابی در دکوراسیون به وجود آورد که باعث تحول و نو گرایی در اماکن خانگی و اداری شد . با طراحی و تولید سقف کاذب دکوراسیون و مد تغییر عظیمی کرد .

تولید سقف کاذب با رونق یافتن معماری داخلی و ساختمان سازی افزایش یافت و در طرح های مختلف به بازار عرضه شد و کاربرد های گسترده ای هم پیدا کرد .

سقف کاذب

مقاله پیشنهادی: دیوارپوش و استفاده از آن در دکوراسیون

کاربرد سقف کاذب

با استفاده از سقف کاذب می توان سقف اصلی را در هر مکانی مانند اداره ، خانه ، شرکت و… پوشاند . و در واقع با این کار می توان عیوب سقف اصلی را نیز پنهان کرد .

برای طراحی بک فضای مدرن و شیک و زیبا می توان از انواع سقف کاذب استفاده کرد .

در مکان هایی که به زیبایی و مد اهمیت زیادی داده می شود از سقف کاذب استفاده می شود .

سقف کاذب

انواع مختلف سقف کاذب

همانطور که می دانیم سقف کاذب انواع مختلفی دارد که عبارتند از : ورق های فلزی روکش دار ، گچی ، آهنی ، شیشه ای ریال فلزات رنگین ، پلاستیکی ، چوبی ، و پی وی سی که با توجه به معماری داخلی ساختمان نصب می شود.

انواع سقف کاذب

سقف کاذب را می توان به صورت گچی، شیشه ای، آهنی، ورق های فلزی روکش دار، پلاستیک، چوبی، فلزات رنگین و پی وی سی با توجه به نوع معماری داخلی ساختمان نصب کرد.

مزایا ی استفاده از سقف کاذب

باید بگویم که سقف کاذب ویژگی های بسیار خوب د پرکاربردی دارد که باعث جذب افراد زیادی به خود شده است . از جمله مزایای آن :

۱ . سقف کاذب زیر سقف اصلی قرار می گیرد و عایق بسیار مناسبی در برابر رطوبت و گرما است و می توان از انواع مختلف آن برای این کار استفاده کرد .

۲ . چیزی که در معماری داخلی ساختمان هنگام استفاده از سقف کاذب اهمیت دارد نوع طراحی سقف کاذب می باشد . که افرادی که در زمینه طراحی سقف کاذب تخصص دارند ؛ با متریال های مختلف آشنایی دارند و می توانند به وسیله آنها سقف های کاذب زیبایی طراحی و در ساختمان ها باه اجرا در آورند که زیبایی زیادی هم دارد .

۳ . با استفاده از سقف کاذب می توان در وقت و زمان نیز صرفه جویی کرد و علاوه بر آن دکوراسیون فضا را نیز متحول ساخت . سقف های کاذب طرح ها و مدل های گوناگونی دارند که از آنها در محیط های مختلف استفاده می شود .

سقف کاذب

ویژگی های مهم و بارز سقف کاذب

سقف کاذب ویژگی های مهم و کاربردی زیادی دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :

۱ . قابلیت نصب سریع و آسان دارد و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است .

۲ . اگر بخواهیم سقف کاذب را با سقف های سنتی مقایسه کنیم باید بگویم که این نوع سقف ها سبک تر هستند و به همین دلیل در برابر آسیب هایی مانند زلزله و تخریب ساختمان و … از مقاومت بیشتری دارند . و می توان گفت نسبت به سایر سقف های سنتی و … مقومتر هستند و کارایی بالایی هم دارند .

۴ . علاوه بر تمام چیز هایی که گفته شد سقف کاذب در ایجاد محیطی زیبا و تاثیر گذار و پرنور اهمیت بسزایی دارد و می تواند محیطی با نور متناسب را ایجاد کنند . پس در نتیچه سقف های کاذب در نور پردازی کاربرد زیادی دارند .

۵ . نوع کیفیت سقف کاذب بسیار اهمیت دارد و هر چه میزان کیفیتش بیشتر باشد عمر بالایی دارد و مقاومت بیشتری نیز دارد .

سقف کاذب

معرفی دیوارکوب و انواع آن

طراحی دیوار کوب ها و به خصوص دیوار کوب های ۱۶ میل با پیشرفت مد و دکوراسیون افزایش  یافت و رونق بسیار زیادی پیدا کرد . امروزه در ساخت یک خانه ، شرکت ، اداره و… آنچه حائز اهمیت است معماری داخلی ساختمان و دکوراسیون آن است . باید اعتراف کنم که در دنیای مدرن امروزی همه به دنبال دکوراسیون های شیک و مدرن می گردند تا از بقیه متمایز باشند و مدرن به نظر برسند . و این کار را می توان با استفاده از دیوار کوب ها و سقف های کاذب و پارتیشن ها و … به راحتی و با صرف هزینه کم انجام داد .

دیوار کوب ها را به عنوان تزئین و زیبایی؛ روی دیوار ها نصب می کنند که باعث پوشاندن کهنگی دیوار اصلی و عیب و ایراد آن می شود . با توجه با ایکه دیوارکوب ها از لحاظ رنگ و طرح و نقش متنوع هستند بنابراین در مکان های مختلف مانند : اماکن اداری و تجاری ، اماکن مسکونی ، بیمارستان ها ، آموزشگاه ها ، هتل ها و … کاربرد دارد. بنابراین شما می توانید با استفاده از دیوارکوب خانه و کاشانه ای زیبا و مدرن برای خود  خلق کنید .

نویسنده: مدیر سایت
دسته: مقالات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
به اشتراک بگذارید: B D C V