پارتیشن های دوجداره و کاربرد های آنها-اریک پارتیشن-نصب انواع پارتیشن های دوجداره و تکجداره

پارتیشن های دوجداره و کاربرد های آنها

پارتیشن دوجداره چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

پارتیشن دو جداره به دلیل داشتن ویژگی های منحصر بفرد و کاربردی ، انتخاب بسیار مناسبی برای تقسیم بندی داخلی است. تقسیم بندی درست خانه و سایر اماکن در کنار زیبا سازی محیط باعث استفاده بهینه از فضا می شود .پارتیشن های دوجداره با ویژگی های خاص و زیبایی که دارند بهترین گزینه برای مشتری هستند . علاوه بر آن  پارتیشن های دوجداره دارای طرح های متنوع و زیبایی هستند که خریدار در حین خریدن می تواند هر کدام را که باب سلیقه اش بود انتخاب و خریداری نماید .پارتیشن های دوجداره از لحاظ ابعاد و اندازه نیز دارای انواع گوناگونی هشتند .

پارتیشن دوجداره انتخاب مناسبی جهت تقسیم بندی فضای خانه یا اداره و … است که بنابر شرایط محیطی از جمله میزان نور ، صدا و… می توان انواع مختلفی ازآنها را به کاربرد .

پارتیشن های دوجداره

استفاده از پارتیشن دوجداره در جوامع امروزی

در عصر حاضر از پارتیشن های دوجداره که از لحاظ رنگ و ارتفاع و … متنوع هستند در جداسازی فضای اماکن اداری ، خانگی و… استفاده های فراوان می شود .پس در نتیجه می توان گفت پارتیشن دوجداره گزینه بسیار مناسبی برای متحول ساخنن سکونتگاه ها و تبدیل آنها به مکانی دنج در کنار حفظ حریم خصوصی است.

در زمان های نه چندان دور به منظور جداسازی فضا از دیوار استفاده می کردند که علاوه بر اشغال فضای بیشتر، منجر به صرف هزینه های زیاد می شد . از این رو انسان ها برای راحتی خود و صرفه جویی در وقت و هزینه و از همه مهم تر برای حفظ حریم خصوصی خود از شیوه ای مدرن و بسیار زیبا به نام پارتیشن بندی استفاده کردند که در این میان از بین پارتیشن های مختلف پارتیشن دوجداره طرفدار بسیار زیادی پیدا کرد زیرا دارای ویژگی های منحصر بفردی مانند عایق گرما و سرما و صدا و … است .

در کنار تمام چیز هایی که گفتم باید بگویم تقسیم بندی اماکن به وسیله پارتیشن های دوجداره سبب می شود تا آن مکان از محیطی خسته کننده به محیطی روحبخش و نشاط انگیز تبدیل شود که انسان در آنجا احساس آرامش می کند و ما به شما این اطمینان را می دهیم که هرگز از انتخاب پارتیشن بندی برای تقسیم بندی فضا احساس نارضایتی نخواهید کرد و از اعماق وجودتان خرسند خواهی بود .

سودمندترین و به صرفه ترین پارتیشن های دوجداره

پارتیشن ها همانطور که گفته شد در تمامی اماکن کاربرد دارند و می توان ازآنها در زمینه تقسیم بندی و ساخت اتاقک ، حمام مستر ، جداسازی اتاق بازی و … استفاده کرد . اما باید بدانیم که پارتیشن های دوجداره انواع مختلفی دارند که با در نظر گرفتن عواملی مانند نوع کاربری محیط و … باید نوع متناسب با محیط را انتخاب کرد . به عنوان مثال برای اماکن اداری و شرکت ها پارتیشن دوجداره از نوع ام دی اف بهترین گزینه است در واقع پارتیشن های دوجداره ام دی اف به دلیل کیفیت بالا و جنس مرغوبی که دارند و در دراز مدت بدون آسیب در حالت طبیعی خود باقی می مانند و عمر بسیار بالایی دارند .

پارتیشن های دوجداره

باتوجه به اینکه از پارتیشن های دوجداره در زمینه های مختلف استفاده می شود بنابراین طراحان آن نیز آن را در طرح ها و متریال های مختلف طراحی  کرده و به اجرا در می آورند و مسلما مصرف کننده نیز کمال رضایت را ادر استفاده از آن خواهد داشت .

پارتیشن های دو جداره همانطور که از اسمشان پیداست دوجداره هستند و عایق مناسبی در برابر صدا و گرما و سرما هستند و می توان از آنها به منظور جداسازی اتاق ها یا ساخت اتاق کار ، جدا سازی راهروی پذیرایی از سایر قسمت ها ، جداسازی اتاق بازی از اتاق و … استفاده نمود.

برتری های پارتیشن دوجداره نسبت به سایر جداکننده ها

همانطور که در بالا گفته شد یکی از ویژگی های مهم پارتیشن ها این است که در مقایسه با سایر جداکننده ها جای کمتری را اشغال می کنند و این تنها یک نوع ویژگی از میان ویژگی های انبوه پارتیشن است .

در گذشته برای جداسازی فضا از دیوار استفاده می شد که بسیار جا گیر بود و جای زیادی را اشغال می کرد اما امروزه با پارتیشن به راحتی می توان در تقسیم بندی فضا بهینه سازی کرد . اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که پارتیشن های دوجداره دارای کیفیت های متنوع و متریال های گوناگون هستند و هر کدام از آنها را باید در جای مناسبی نصب کرد به طور مثال در مکانی که شخص به نور زیادی احتیاج دارد بهتر است از پارتیشن شیشه ای استفاده شود تا شخص مقدار نور مورد نیاز خود را دریافت کند .

البته تشخیص اینکه برای هر مکانی چه نوع پارتیشنی مناسب است را باید به متخصصان حاذق و با تجربه ای همچون متخصصان اریک پارتیشن بسپاریم تا در نهایت در پایان کار آنچه را که می پسندیم تحویل بگیریم .

پارتیشن دوجداره و مواد به کار رفته در ساخت آن

پارتیشن های دوجداره از مواد مختلف و به صورت ترکیبی از مواد ساخته می شوند . به طور مثال در ساخت آنها از پنل های شیشه نیز استفاده می شود .که می توان از آنها با ارتفاع های متفاوت استفاده کرد . اگر در ساخت پارتیشن دوجداره از شیشه استفاده شود موجب کنترل نور می شود و نور به میزان کافی در دسترس خواهد بوئد و در نتیجه محیطی مناسب برای فعالیت و انجام کار ها به وجود خواهد آمد.

پارتیشن های دوجداره در شرکت های معتبر توسط افراد حاذق و ماهر و مجرب با طرح و رنگ های خلاقانه و زیبا ساخته می شود و با قیمت های متنوع در بازار عرضه می گردد و افراد می توانند بنا به ذوق وسلیقه خود آنهارا انتخاب کرده و خریداری نمایند و استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی: قیمت پارتیشن

پارتیشن های دوجداره و مزایا و کاربرد های آنها

در نصب پارتیشن نیز باید کار را با نصابان ماهر و کاربلد بسپاریم تا پارتیشن به طور دقیق و با اصول درست نصب شود .

پارتیشن ها دارای تاثیرات مهم و پر اهمیتی در زمینه تقسیم بندی فضا رارند که در پایین به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد .

به طور مثال استفاده از پارتیشن در اماکن اداری :

۱ . تاثیر مثبتی در روحیه کارکنان آنجا می گذارد و فرد در آنجا احساس راحتی بیشتری می کند و از حفظ حریم خصوصی خود در آرامش خواهد بود .

۲٫ انواع پارتیشن های دوجداره عایق بسیار مناسبی در برابر گرما ، سرما ، صدا و …هستند .

۳ . پارتیشن های دوجداره قابلیت نصب درب و پنجره بر روی خود را دارند و در نتیجه به وسیله آن می توان اتاقک های زیبایی از قبیل اتاق کار ، اتاق بازی و … را به وجود آورد و میزان نور آن را کنترل کرد .

۴ . می توانید با استفاده از پارتیشن های دوجداره  که متحرک هستند و قابلیت جابه جایی دارند هر زمان که دلتان خواست جابه جایشان کنید و در اماکن خود تغییر و تحول چشمگیری در دکوراسیون پدید آورید .

۵ . پارتیشن های دوجداره همانطور که گفته شد عایق مناسبی برای صدا هستند بنابراین در اماکنی مانند اداره یا شرکت که ارباب رجوع به آن رفت و آمد می کند و سر و صدا زیاد است از پارتیشن دوجداره استفاده کرد تا محیطی آرام و ساکت را به وجود آورد . علاوه بر آن می توان در خانه برای خود اتاق مطلعه یا اتاق کاری را ساخت که از سایر مکان های خانه جدا است و خالی از هرگونه سر و صدا و شلوغی است .

پارتیشن های دوجداره

انواع مختلف پارتیشن های دوجداره

پارتیشن های دوجداره در دو دسته آگوستیک و غیر آگوستیک طبقه بندی می شوند. در ساخت پارتیشن های دوجداره میتوان از طرح های خارق العاده بهره گرفت تا در نهایت کاری که تحویل گرفته می شود متمایز و زیبا باشد و در ساخت پارتیشن ها از طرح های انحنا دار یا صاف و یا در هم ریخته استفاده می کنند تا محصولی متمایز ایجاد کنند. در تولید پارتیشن های دوجداره از مواد مرغوب و استاندارد استفاده می شود تا محصول با کیفیتی حاصل شود.

هر متخصصی که در عرصه ساخت پارتیشن قدم بر می دارد ؛ اولین نکته ای که به آن توجه می کند جنس موادی است که از آن استفاده می کند است. وی می داند که هر قدر از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده کند محصول نهایی نیز با کیفیت و مناسب خواهد بود و برای مشتری رضایت بخش تر خواهد بود.

پارتیشن های دوجداره را می توان به صورت های مختلف دسته بندی کرد . به یک مورد در بالا اشاره کردیم و مورد دیگری را در اینجا بیان خواهم کرد.

پارتیشن های دوجداره را می توان از لحظ متحرک و غیر متحرک بودن طبقه بندی کرد.

تفاوت این دو نوع در این است که پارتیشن های غیر متحرک امکان جابه جا یی بعد از نصب ندارند اما پارتیشن های متحرک را حتی می توان بعد نصب نصب نیز جابه جا کرد و دکوراسیون فضا را تغییر داد پارتیشن های دوجداره به گونه ای طراحی و تولید می شوند که دارای مقاومت بالا در برابر ضربات و آسیب ها باشند و از استحکام خوبی برخوردار باشند.

پارتیشن های دوجداره

درب هایی که بر روی پارتیشن های دوجداره نصب می گردد انواع مختلفی داند که عبارتند از : شیشه ای ، فولادی ، کشویی ، پیوسته ، آلومنیومی ، چوبی و … . که هریک دارای ویژگی های منحصر بفردی هستند.

پارتیشن دوجداره و نحوه خرید و سفارش این محصول

بنابراین با ویژگی ها و مزیت هایی که در مورد پارتیشن دوجداره در بالا ذکر شد فکر می کنم شما نیز یکی از طرفداران پرو پا قرص پارتیشن های دوجداره شده باشید ؛ بنابراین تنبلی را کنار بگذارید و سریعا با متخصصان اریک پارتیشن تماس حاصل فرمایید تا خانه ، شرکت و… شما را متحول و مدرن سازند و شما را به دنیای جدیدی از دکوراسیون و زیبایی فرا خوانند .

همچنین اگر مایلید اطلاعات بیشتری در زمینه پارتیشن و اریک پارتیشن کسب نمایید می توانید به مقالات دیگر ما در زمینه پارتیشن از جمله ؛

پارتیشن ام دی اف

 

نویسنده: مدیر سایت
دسته: مقالات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
به اشتراک بگذارید: B D C V