کابینت ام دی اف - اریک پارتیشن- نصب انواع کابینت و محصولات ام دی اف- ارائه انواع پارتیشن

کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف

امروزه کابینت ام دی اف و قفسه بندی جزء مهم ترین اجزای آشپزخانه به شمار می رود. کابینت ها از نظر جنس درب و بدنه ، شکل ظاهری ، برند  انواع مختلفی دارند و برای انواع مختلفی از دکوراسیون هایی که در آشپزخانه پیاده می کنید کاربرد دارند . قبل انتخاب کابینت باید به نکاتی از قبیل مساحت آشپزخانه و فضای آن دقت کنیم تا کابینتی که انتخاب می کنیم مورد پسند واقع شود .

کابینت mdf

کابینت ام دی اف و انواع مختلف آن از لحاظ طراحی

طراحان کابینت ام دی اف اغلب برای آشپزخانه ، کابینت های کلاسیک و تک رنگ طراحی می کنند  که برای تمامی آشپزخانه ها با دکوراسیون های متفاوت کاربرد دارد .

انواع کابینت ها از لحاظ جنس بدنه و در متفاوت هستند و می توان به انواع فلزی و چوبی و … آنها اشاره کرد . پس در نتیجه می توان گفت به دلیل تفاوت در جنس و ساختار دارای قیمت های متفاوت و کاربرد های متنوعی هستند . تفکرات مختلفی در زمینه ساخت انواع کابینت ام دی اف وجود دارد که طراحان مجرب به وسیله این تفکرات کابینت هایی با طرح ها و نقش های چشم نواز را طراحی می کنند .

کابینت ها را از مواد متفاوتی مانند چوب ، ام دی اف ، فلزات متنوع ، شیشه و… تولید می کنند . بنابراین می توان کابینت ها را براساس متریال های موجود دسته بندی کرد که در اینجا ما بیشتر روی نوع ام دی اف تاکید داریم چرا که زیباتر، شکیل تر است.

طراحی متنوع کابینت ها سبب می شود در هنگام انتخاب آنها به محیط و مساحت آشپزخانه توجه ویژه ای شود .

کابینت ام دی اف

 

مقاله پیشنهادی: سقف کاذب و تاثیر آن بر دکوراسیون

 

راهکار های انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه

انتخاب کابینت ام دی اف مطلوب و مناسب برای آشپزخانه  بسیار مهم است و می توان گفت دلیلش این است که کابینت بخش چشمگیری از آشپزخانه را تشکیل می دهد و نسبت به سایر اجزای آشپز خانه بیشتر در دید است . بنابراین در انتخاب کابینت ام دی اف باید دقت بالایی داشته باشیم به آشپزخانه خود زیبایی بخشیم .

در انتخاب کابینت باید به برند آن نیز توجه شود و کابینتی که بهتر است انتخاب شود تا پاسخگوی نیاز افراد باشد .

اگر در آشپزخانه شما طراحی و دکوراسیون کلاسیک وجود دارد بهتر است کابینتی که انتخاب می شود نیز طرح کلاسیک داشته باشد .

نکات مهم در انتخاب کابینت ام دی اف

نکته دیگر این است که در انتخاب کابینت ام دی اف باید به مساحت و چیدمان آشپزخانه دقت داشته باشیم تا کابینتی که انتخاب می کنیم علاوه بر زیبا سازی محیط سبب گنجایش بهتر در  کنار لوازم دیگر آشپزخانه باشد .

نکته دیگر توجه به مقدار هزینه ای است که در قبال آنچه که انتخاب کرده ایم می پردازیم باید دقت دشته باشیم که همواره اجناس با کیفیت قیمت بالایی ندارند شما می توانید با تهیه کابینت از شرکت اریک پارتیشن با پرداخت هزینه پایین ، کابینی مطلوب و با کیفیت تهیه کنید .

ما می توانیم با دقت در مورد طرح و رنگ کفپوش و دیوارپوش و دیوار ها در انتخاب کابینت موفق تر باشیم و کابینتی انتخاب کنیم که به چیدمان و به طرح و رنگ آشپزخانه بخورد و زیبا یی آشپزخانه را دو چندان کند .

با توجه دکوراسیون خانه و رنگ دیوار ها و لوازم آشپزخانه باید رنگ کابینت با آنها هماهنگی داشته باشد توجه به مساحت خانه و نوع دکوراسیون و جنس کمد ها و مواردی که شبیه کابینت هستند و با آن همخوانی دارند در زیبا سازی هر چه بیشتر خانه اهمیت دارد .

علاوه بر آن در انتخاب کابینت ام دی اف باید به شکل هندسی سایر اجزای خانه نبز دقت داشته باشیم تا با هم همخوانی داشته باشند .

کابینت ام دی اف

گزینه های مهم در انتخاب کابینت مناسب

ست کردن لوازم  خانه و آشپزخانه با رنگ و طرح کابینت ها باعث زیبایی خانه و کاشانه تان می شود .

می دانیم در فضا های کوچک استفاده از رنگ های روشن و دلباز باعث بزرگ جلوه دادن خانه می شود بنابراین اگر در خانه ای زندگی می کنید که آشپزخانه کوچکی دارد بهتر است از رنگ های دلباز استفاده کنید تا فضا را بزرگتر از انچه هست نشان دهد . برعکس اگر از رنگ های تیره استفاده کنید فضا را تنگ و خفه جلوه می دهد . پس در انتخاب رنگ باید دقت داشته باشید .

و اگر هم در انتخاب کابینت ام دی اف از رنگ های گوناگون و متنوع استفاده کنید سبب زیبایی و شیک شدن خانه تان می شود .

کابینت های براق و دارای رنگ های روشن بهترین گزینه برای آشپزخانه های کوچک به شمار میروند .

اگر طراحی و نصب کابینت ها به گونه ای باشد که ارتفاع بیشتری داشته باشند می توان گفت پس جای بیشتری هم برای جا دادن لوازم درونشان خواهند داشت .

کابینت و تاثیر جنس آن بر نحوه کاربرد

همانطور که قبل تر گفته شد جنس درب و بدنه کابینت ها متنوع است و می تواند انواع مختلفی از جمله ام دی اف ، فلز ، چوب ، شیشه و … باشد و از این روباید بگویم بر حسب جنس موادی که از آنها در ساخت کابینت استفاده می شود کابینت ها ویژگی های متفاوتی نیز خواهند داشت .

کابینت هایی که جنسشان فلزی است برای جلوگیری از زنگ زدن و … در فضای آشپزخانه از استیل استفاده می شود .

کابینت های چوبی اکثرا جلوه ای کلاسیک به آشپزخانه می بخشند .

در آشپز خانه هایی که رطوبت بیشتری دارد علاوه بر کابینت های استیل می توان از کابینت های ام دی اف نیز استفاده کرد که جلوه های ویژه ای نیز دارند .

کابینت های هایگلاس نیز وجود دارند که برای آشپزخانه های مدرن کاربرد دارند .

کابینت های تمام پی وی سی با این که در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شود از مواد مصنوعی ساخته می شود و طرفدار کمتری در بازار دارد .

کابینت ام دی اف

مزایا و معایب کابینت ها از لحاظ جنس

فلزی ها : فرسوده شدن ، پوسته دادن ، زنگ زدن ، نسبت به سایر کابینت قیمت کمتری دارد . ایجاد صدای زیاد در هنگام باز و بسته کردن

چوبی ها : فرسوده شدن  در صورت برخورد طولانی مدت با آب ، هزینه بالاتر نسبت به بقیه ، داشتن سبک کلاسیک .

ام دی اف : تنوع در طرح و رنگ ، مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و گرما

شما می توانید با مراجعه به متخصصان اریک پارتیشن بهترین ها را برای خود به ارمغان بیاورید .

 

نویسنده: مدیر سایت
دسته: مقالات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
به اشتراک بگذارید: B D C V